כתבות

הרזיה

-

-

הרזיה היא משטר תזונה שמטרתו להביא לירידה במסת השומן בגוף. העיקרון הבסיסי בכל תהליך הרזיה הוא להגיע לגירעון קלורי, כלומר, ליצור פער בין הקלוריות שנכנסות לגוף לבין הקלוריות שהגוף מנצל לאנרגיה. בדרך משלבים בין משטר תזונה בריא, דל קלוריות, אשר מכיל את כל אבות המזון החיוניות לגוף לפעילות גופנית, על מנת להגיע לפער זה. 

-

פעילות גופנית אינה הכרחית בכדי לבצע דיאטת הרזיה אך היא עדיין מומלצת מאוד בתהליך

-

אין שיטת הרזיה בסיסית אחת שמתאימה לכולם. בדרך כלל, מומלץ להיוועץ באיש מקצוע בתחום התזונה וההרזיה כמו תזונאית או דיאטנית, על מנת שתתאים את הדיאטה היומית לפי הצורך של אותו אדם. פעילות גופנית מומלצת ביותר בזמן תהליך הרזיה, כי היא גורמת לגוף לשחרר את החומר "דופמין", אשר מסייע לשמור על מצב רוח מרומם, עובדה זאת חשובה כי כשמפחיתים באכילת פחמימות ושומנים, הגוף משחרר פחות סרוטונין, דבר שעלול לגרום למצב רוח ירוד. 

 

החשיבות של ייעוץ עם איש מקצוע חשובה ביותר, בגלל שבעשורים האחרונים ישנה חשיבות עליונה של החזות הויזואלית הרזה, דבר שעלול לגרום להפרעות אכילה שונות כגון: אנורקסיה, בולומיה ועוד. הפרעות אלו מתחילות בדרך עם דיאטות כאסח לא מבוקרות ומשם, ההתדרדרות היא מהירה. 

 

התמדה בתהליך הרזיה היא לא דבר מובן מאליו, בעולם המערבי השפע רב והמזון המשמין וה"פאסט פוד", נמצאים זמינים בכל מקום. עם השנים, נמצאו שיטות שונות להתגבר על מצבים אלו, באמצעות תוספי תזונה ייחודיים אשר משפיעים על גורמי השובע במוח ומייצרים תחושת שובע ממושכת. מוצר מסוג זה הוא איטלס, של חברת נטורל ביוטק. 

 

דיאטת הרזיה

-

 

שיטות הרזיה מפורסמות

 

דיאטת אטקינס

שיטת דיאטה פופולרית מאוד הנקראת גם "דיאטת חלבונים". פותחה על ידי רוברט אטקינס ובנויה על אכילת פחותה מאוד של פחמימות ואכילת כמות גדולה יותר של חלבונים וירקות. הפופולריות של דיאטה זו נובעת בעיקר מזה שאין הגבלה על כמות החלבונים והירקות הנצרכת, אך עדיין יורדים במשקל בגלל המחסור בפחמימות. דיאטנים רבים טוענים ששיטת ההרזיה לא בריאה בגלל הצריכה המוגברת של שומנים מין החי ושהדיאטה מחסירה אב מזון חשוב כגון פחמימות. 

   

   

  דיאטת סימונס של ד"ר סימונס 
  דיאטה מהירה ופופולרית מאוד בכל רחבי העולם, ידועה גם בשם "דיאטת HCG". שיטת הרזיה מהירה שנכתבה בשנות ה- 40 על ידי הרופא ד"ר  סימונס. הדיאטה אורכת בדרך כלל כ- 30 ימים וערכות ההרזיה של ד"ר סימונס מגיעות עם חוברת הדרכה ועם תרסיס הרזיה או טיפות הרזיה המסייעות בדיכוי התאבון. למרות כמות הקלוריות המועטה בדיאטה זו, שיטת הרזיה זו מכילה את כל אבות המזון. יש כאלו שעושים דיאטה של 500 קלוריות ביום, אנו לא ממליצים לבצע דיאטה קיצונית כזאת.

    

    

   הרזיה על פי מדד גליקמי 
   בשיטת הרזיה זו, מסווגים את סוגי המזון לפי מהירות פירוק הסוכרים שבהם. פירוק הסוכר חשוב ביותר בכדי לדעת תוך כמה זמן האדם יחזור להרגיש רעב לאחר שצרך את המזון הספיציפי. שיטת הרזיה זאת פותחה על מנת למנוע מהאדם לחוש רעב המלווה שיטות הרזיה שונות. ירידה חדה ברמות הסוכר עלולות לגרום לעצבנות, עייפות, חוסר אנרגיה ודיכאון. 

     

     

     למבחר מוצרי הרזיה שונים לסיוע בירידה במשקל לחץ כאן!